miercuri, 31 august 2011

Timişoara / Handbaliştii de la Poli, învingători la Kikinda

Handbaliştii alb-violeţi au făcut o deplasare “fulger” dincolo de graniţă, pentru a juca o altă partidă amicală în compania echipei Steaua Roşie Mokrin. Şi de această dată, “studenţii” s-au impus cu scorul final de 27-21, la pauză 9-12.
Faptul că sârbii conduceau la pauză este explicat prin formula de echipă trimisă în prima repriză. Nedeljko Vuckovic şi Uwe Bittenbinder i-au trimis în teren pe jucătorii mai puţin folosiţi în turneul “Cupa Politehnica” de acum câteva zile. În partea a doua, au intrat şi cei cu experienţă, astfel încât rezultatul a redevenit favorabil timişorenilor. Remarcatul meciului a fost tânărul portar Răzvan Vâlceanu, care a avut o prestaţie de excepţie.
Pentru echipa de pe Bega urmează joi 1 septembrie şi vineri, 2 septembrie, o dublă amicală cu echipa sârbă Metaloplastika Sabac. Partidele vor avea loc de la ora 17, la sala “Constantin Jude”.